דיאטה מהירה ותזונה נכונה
 

מתי יש צורך לבצע השתלות שיניים?

השתלות שיניים הן היום אחד מטיפולי השיניים היותר נדרשים, וזאת משום שכולם הבינו שיש להם אפשרות לחייך בפה מלא וללעוס כמו שצריך. מתי בדיוק צריך לבצע השתלות שיניים ומה עוד צריך לדעת על הנושא לפני שמגיעים אל הרופא? כל התשובות במאמר שלפניכם.

השיניים שלנו הן מערכת מאוד מורכבת ומיוחדת, שמסייעת לנו לאכול את האוכל שהגוף שלנו צריך ומאפשרת לנו לחייך בביטחון – כשהמנשך שלנו מלא. ברגע שחסרה שן במנשך, ובוודאי ובוודאי שכאשר חסרות יותר שיניים – היכולת שלנו ללעוס את המון נפגמת, והיכולת שלנו לחייך בפה מלא גם היא הולכת ופוחתת.

במקרים כאלה צריך לפעול על מנת לשחזר את השיניים החסרות, ואת זה אפשר בדרך כלל לעשות באמצעות כמה וכמה אפשרויות:

טיפול שורש וכתר – רגע לפני שהשן נושרת אפשר לנסות להציל אותה ולבצע טיפול שורש וכתר. טיפול זה יכול בהחלט להחזיר את השן לתפקוד תקין, ולאפשר לבעליה לחייך בפה מלא.

תותבות זמניות / קבועות – במקרים בהם הניסיון לשחזר את השן באמצעות טיפול שורש וכתר לא עלה יפה וצריך היה לבצע עקירה או שהשן התפוררה מאליה ונפלה – אפשר לנסות להיעזר בשיניים תותבות זמניות או קבועות. אם גם הפתרון הזה לא עולה יפה, אם בגלל חוסר נוחות של המטופל או אם בגלל כל בעיה אחרת – כנראה שלא יהיה מנוס אלא לפנות אל השלב הבא: השתלות שיניים.

השתלות שיניים – כל מה שצריך לדעת

השתלות שיניים הן בעצם טיפולים שעיקרם השתלת שיניים מלאכותיות במקום הטבעיות שנשרו או נעקרו. השתלים הדנטליים של היום מיוצרים מחומרים איכותיים לגמרי אשר הגוף בדרך כלל יודע לקבל, והם מאפשרים למטופל ליהנות ממנשך מלא המאפשר לו ללעוס את המזון כמו שצריך וגם לחייך מכל הלב.

מכיוון שמדובר בטיפול כירורגי לכל דבר ולא רק בסתימה של חור בשן או בעקירה, חשוב מאוד שמי שיבצע את הטיפול יהיה רופא שיניים בעל התמחות בתחום. לכן, חשוב מאוד לבצע סקר קצר לפני שפונים לביצוע השתלה, ולבחור רק ברופא שיניים מומחה בהשתלות שיניים, אשר יש לו בתחום ניסיון רב.

לאחר שבחרתם רופא, חשוב מאוד שהוא יבצע בדיקה יסודית של הפה ויבדוק אם אכן השתלות שיניים הם הפתרון המתאים. אם נמצא שכן – חשוב לבצע מדידות יסודיות ומדויקות, על מנת שהטיפול יתבצע על הצד הטוב ביותר. יש היום אפשרות לבצע השתלות שיניים ביום אחד ובהחלט כדאי להשתמש באפשרות כשזה מתאים – שכן הדבר חוסך הרבה מאוד זמן ומאפשר להוריד את המתח שיש מהנושא כמה שיותר מהר.

לסיכום: השתלות שיניים הן טיפולים מבורכים וטוב שהם קיימים, שכן הם מאפשרים לאנשים לתפקד בצורה רגילה לחלוטין ולחייך בלי להתבייש. הדבר החשוב ביותר בנושא הוא לבחור את הרופא שיבצע את ההשתלה, על מנת להבטיח, ככל שניתן, שהטיפול יסתיים בהצלחה.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם